Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

Legniccy doradcy zawodowi wspólnie z PWSZ im. Witelona w Legnicy

Data aktualizacji: 28-11-2017

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017 Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy wspólnie z Biurem Karier PWSZ im. Witelona w Legnicy zorganizowało i przeprowadziło międzywydziałowe rozgrywki. W potyczkach przedsiębiorców wzięli udział studenci Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.

Ewa Gładysz i Robert Janicki - legniccy doradcy zawodowi wykorzystali w rozgrywkach symulacyjną grę ekonomiczną inspirowaną historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego pod nazwą „Chłopska Szkoła Biznesu” oraz zadanie symulujące funkcjonowanie firmy kurierskiej.

Rywalizujący studenci musieli wykazać się różnorodnymi kompetencjami, a szczególnie kompetencjami przedsiębiorczymi. Rozgrywki przebiegły bardzo żywiołowo, a walka była bardzo wyrównana. Zwycięzcy - studenci Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych wygrali zaledwie trzema punktami.
Nagrody ufundowane przez uczelnię otrzymał zwycięski wydział, a indywidualni zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sklep Castorama w Legnicy reprezentujący firmę Castorama Polska Spółka z o. o. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali zaproszenie na pączka do Pączkarni w Legnicy przy ulicy Najświętszej Maryi Panny w Legnicy.
 

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy sponsorom.
Zapraszamy do obszernej fotogalerii na stronę PWSZ im. Witelona w Legnicy

https://www.facebook.com/pg/PWSZim.WitelonawLegnicy/photos/?tab=album&album_id=1891418137553727

     

Przyszli przedsiębiorcy z CKU w Legnicy rozwijają swoje kompetencje

Data aktualizacji: 28-11-2017

Zbigniew Tracz i Robert Janicki - doradcy zawodowi legnickiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przeprowadzili grupową poradę dla dorosłych uczniów Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy, która miała na celu rozwój kompetencji przedsiębiorczych i poznanie mechanizmów zachodzących na rynku.

Doradcy wykorzystali symulacyjną grę ekonomiczną inspirowaną historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego pod nazwą „Chłopska Szkoła Biznesu”. Przyszli przedsiębiorcy wcielili się w role ówczesnych producentów i za pomocą swoich umiejętności negocjacyjnych dokonywali transakcji handlowych pracując tym samym na swój kapitał.

                 

Nie tylko teoria - studenci Pedagogiki UWr. grają w symulacyjną grę ekonomiczną

Data aktualizacji: 22-11-2017

Rozwija się współpraca Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Instytutem Pedagogiki, Uniwersytetu Wrocławskiego. Wielu studentów realizuje praktyki zawodowe w Centrum Informacji Planowania Kariery Zawodowej (DWUP), natomiast kadra doradców zawodowych Urzędu chętnie bierze udział prelekcjach naukowców Uniwersytetu Wrocławskiego oraz gości zagranicznych zaproszonych przez Katedrę UNESCO nt. rozwoju poradnictwa kariery.

Tym razem zaplanowaliśmy dla studentów praktyczne poznanie warsztatu pracy doradcy zawodowego. 16 listopada 2017 r. studenci pedagogiki zagrali w ekonomiczną grę symulacyjną  - narzędzie pracy doradcy zawodowego, które wykorzystywane jest podczas zajęć grupowych, do analizy umiejętności przedsiębiorczych. Podczas gry studenci – uczestnicy prowadzili własny biznes (kupowali, sprzedawali, układali strategie działania), by osiągnąć cel, jakim było jak największe pomnożenie majątku.

Refleksja nad własnymi umiejętnościami przedsiębiorczymi to dodatkowa zaleta spotkania, niezwykle cenna dla planujących wykonywać zawód terapeuty lub coacha, który niejednokrotnie prowadzi własną działalność gospodarczą.

„Przedsiębiorcze” warsztaty dla studentów wpisały się w ideę Europejskich Dni Pracodawcy odbywających się w dniach 13-24.11.2017 r. pod sloganem „Porozmawiajmy o umiejętnościach, odkryjmy wszystkie talenty". Warto dodać, że Europejskie Dni Pracodawcy w 2017 r. na poziomie europejskim zostały włączone w Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych.

OTK 2017 „Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje”

Data aktualizacji: 14-11-2017

Pod hasłem tegorocznego OTK 2017 „Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje” przebiegły zajęcia dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Promyk” oraz „Słoneczko” w Lubinie. Podopieczni WTZ tworzyli kolaże pod hasłem „Moja praca, moje talenty”.
Doradca zawodowy legnickiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, w ramach podsumowania prezentowanych prac, wskazywał na potencjalne możliwości pracy osób z niepełnosprawnością.

                 

Jarmark talentów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ZSTIO w Legnicy, znanych pod nazwą Henrykówka

Data aktualizacji: 14-11-2017

IX edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przebiegała on pod nazwą "Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje".
Z inicjatywy doradców zawodowych Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ZSTIO w Legnicy, znanych pod nazwą Henrykówka, odbył się po raz pierwszy Jarmark Talentów. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje talenty i wzięli udział w plebiscycie szkolnym, który zakończył się przyznaniem nagród dla uczestników. Impreza była okazją do zaprezentowania usług poradnictwa zawodowego i zwrócenia uwagi na znaczenie kompetencji i talentu na rynku pracy.
 
Na stronie Henrykówki:

http://www.zstio.legnica.pl/jarmark-talentow-henrykowce

znajduje się obszerna relacja z wydarzenia.

             

 

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 24 25 26 27 28 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał