Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

Jarmark talentów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ZSTIO w Legnicy, znanych pod nazwą Henrykówka

Data aktualizacji: 14-11-2017

IX edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przebiegała on pod nazwą "Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje".
Z inicjatywy doradców zawodowych Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ZSTIO w Legnicy, znanych pod nazwą Henrykówka, odbył się po raz pierwszy Jarmark Talentów. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje talenty i wzięli udział w plebiscycie szkolnym, który zakończył się przyznaniem nagród dla uczestników. Impreza była okazją do zaprezentowania usług poradnictwa zawodowego i zwrócenia uwagi na znaczenie kompetencji i talentu na rynku pracy.
 
Na stronie Henrykówki:

http://www.zstio.legnica.pl/jarmark-talentow-henrykowce

znajduje się obszerna relacja z wydarzenia.

             

 

OTK -"Moje talenty, moje kompetencje" spotkanie informacyjne z młodzieżą ZSOiT

Data aktualizacji: 24-10-2017

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w dniu 17.10.2017 r. odbyły się zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze pn. Moje talenty, moje kompetencje. Celem zajęć było przybliżenie tematyki planowania swojej kariery zawodowej. W trakcie ćwiczeń młodzież mogła zapoznać się z zawodami oraz ocenić jakie zainteresowania i predyspozycje mogą być przydatne w wykonywaniu różnych zawodów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie wykazali się wysoką aktywnością podczas zajęć.

Odkrywanie i zarządzanie talentami na rynku pracy

Data aktualizacji: 23-10-2017

Partnerami tegorocznego OTK realizowanego przez wałbrzyskie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  były jak co roku  szkoły ponadgimnazjalne naszego miasta i subregionu. Pełnoletnia młodzież  - uczniowie ostatnich klas IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu oraz  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie wzięli udział w zajęciach grupowych pt.: Odkrywanie i zarządzanie talentami na rynku pracy. Warsztaty  przebiegały bardzo aktywnie przy dużym zaangażowaniu  uczestników. Wypracowano czynniki sprzyjające podjęciu decyzji edukacyjnych, m. in. poprzez uświadomienie roli kompetencji zawodowych  na rynku pracy oraz wykorzystania swoich talentów i pasji na potrzeby zawodowe. Przeprowadzono również badania zainteresowań zawodowych za pomocą testu KZZ, którego wyniki pokazały preferowane  obszary  zainteresowań. Mamy nadzieję, że raporty badań testowych przyczynią się do trafnych wyborów zawodowych i podjęcia wymarzonej pracy, czego serdecznie życzymy naszym maturzystom.

            

Praca dla młodzieży w Wielkiej Brytanii

Data aktualizacji: 23-10-2017

Posiadamy aktualnie oferty w Wielkiej Brytanii przy których może być zatrudniona młodzież. Poszukiwani są pracownicy produkcji - pakowalnia i pracownicy do zbioru szparagów. Znajomość języka nie jest wymagana. Wynagrodzenie zależne od wieku od 7,05 GBP/godz. dla osób od 21 do 24 lat;  7.50 GBP/godz. dla osób od 25 lat. Praca w okresie: marzec – lipiec. 

Szczegóły ofert:

·         http://eures.dwup.pl/strona-4520-pracownik_produkcji_pakowalnia_44521687.html

·         http://eures.dwup.pl/strona-4521-pracownik_do_zbioru_szparagow_44525923.html

Zachęcamy do odwiedzania strony EURES -   www.eures.dwup.pl  na której znajdują się zagraniczne oferty pracy.

 

Nauka i praca w Niemczech

Data aktualizacji: 23-10-2017

Dostępne są oferty z Niemiec w ramach praktycznej nauki zawodu w charakterze logistyk/spedytor i kierowca ciężarówki. Wynagrodzenie od 476 do 920 Euro/miesiąc w zależności od roku kształcenia. Pracodawca gwarantuje zakwaterowanie.

Szczegóły ofert:

·         http://eures.dwup.pl/strona-4523-praktyczna_nauka_zawodu_logistyk.html

·         http://eures.dwup.pl/strona-4524-praktyczna_nauka_zawodu_kierowca.html

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 23 24 25 26 27 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał