Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

Otwarty Dzień Doradztwa Zawodowego w Legnicy

Data aktualizacji: 29-06-2017

2 czerwca 2017r. w Środowiskowym Centrum Integracyjno – Profilaktycznym przy ulicy Bolesława Chrobrego 13 w Legnicy doradcy zawodowi Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy prezentowali usługi podczas „Otwartego Dnia Doradztwa Zawodowego” adresowanego do młodzieży kończącej szkołę i wchodzącej na rynek pracy.

Plenerowa formuła imprezy zaproponowana przez Organizatora: Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 2 w Legnicy i towarzysząca jej piękna czerwcowa pogoda sprzyjała bardzo dużemu zainteresowaniu ze strony osób myślących poważnie o planowaniu własnej kariery zawodowej.

Uczestnicy imprezy, głównie ludzie młodzi oraz kadra nauczycielska odwiedzająca nasze stoisko, poruszała z doradcami zawodowymi nurtujące ich zagadnienia związane z szeroką problematyką rynku pracy, w tym tematykę predyspozycji do wykonywania pracy na interesujących ich stanowiskach pracy i zawodach.

W ramach tego przedsięwzięcia młodzież miała okazję poznać usługi Centrum i osobiście spotkać się z doradcami zawodowymi. Stoisko CIiPKZ reprezentowały: Renata Walz i Ewa Gładysz.

           

Dolnośląska Akademia Samorządności 2017

Data aktualizacji: 21-06-2017

W piątek, 16 czerwca br., na zaproszenie Pana Krystiana Ulbina, Pełnomocnika Marszałka ds. młodzieży, doradca wałbrzyskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej - Dawid Torbacki włączył się w realizację warsztatów organizowanych przez Fundację Mercury dla finalistów „Dolnośląskiej Akademii Samorządności 2017”.

Wałbrzyski doradca rozpoczął spotkanie z młodzieżą warsztatem „Wejście na rynek pracy”, gdzie przedstawił laureatom projektu podstawowe informacje o rynku pracy z uwzględnieniem rynków lokalnych. Następnie przeprowadził grę strategiczną "Chłopska Szkoła Biznesu”, podczas której uczestnicy mogli wcielić się w rolę XVIII-wiecznych kupców z Andrychowa i przez moment poczuć się jak przedsiębiorcy. W trakcie 3 dni prowadzone były zajęcia dotyczące umiejętności liderskich i organizacyjnych, spotkania z samorządowcami, radnymi oraz z Pełnomocnikiem Marszałka ds. Młodzieży, spotkania i dyskusje z przedstawicielami Młodzieżowego Sejmiku oraz Młodzieżowych Rad Miast, a także zajęcia dopracowania inicjatyw.

Praca dla nauczycieli w Wielkiej Brytanii

Data aktualizacji: 13-06-2017

Targi Pracy dla Młodzieży w Świdnicy

Data aktualizacji: 07-06-2017

W czwartek, 1 czerwca br. w Świdnicy odbyły się kolejne Targi Pracy dla Młodzieży zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy przy współpracy Ochotniczych Hufców Pracy oraz Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Świdnicy. Piąta już odsłona targów odbyła się pod hasłem Rynek Pracy Otwarty Dla Młodych.

Główną ideą tej imprezy było skojarzenie młodzieży z rynkiem pracy i  umożliwienie zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych. Do dyspozycji młodych ludzi było ponad 200 ofert sezonowych i wakacyjnych z całej Polski oraz zagranicznych z sieci EURES. Najczęściej były to prace dla sprzedawców, kelnerów, pakowaczy, hostess i kucharzy.

Podczas targów doradczyni z wałbrzyskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej podpowiadała, jak przygotować się do samodzielnego poszukiwania pracy. Wyjaśniała, jak opracować dokumenty aplikacyjne, nawiązywać kontakty z pośrednikami pracy i rozmawiać z pracodawcami. Poza podstawowymi informacjami zwracała również uwagę na zasady bezpiecznego poszukiwania pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.

     

 

Wsparcie młodzieży we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP Legnica pod nazwą: ”Kierunek – Praca”

Data aktualizacji: 26-05-2017

W ramach działań na rzecz młodzieży wchodzącej na rynek pracy legnickie Centrum  Informacji i Planowania Kariery Zawodowej uczestniczyło w cyklu targów pn. „Kierunek Praca”, organizowanych przez Centrum Edukacji I Pracy Młodzieży OHP w Legnicy. Targi odbywały się od marca do maja br. w Jaworze, Legnicy, Lubinie oraz Głogowie. Skierowane były  przede wszystkim do uczniów kończących średnie szkoły zawodowe, stających przed kolejnym wyborem na drodze rozwoju zawodowego. Podczas targów prowadzone były prezentacje promujące usługi Centrum, usługi Eures oraz zachęcające do korzystania z poradnictwa zawodowego. Udzielano informacji na temat wsparcia, z jakiego korzystać może młodzież w instytucjach rynku pracy oraz w ramach projektów. Ogółem w całym cyklu odbiorcami targów było blisko 500 uczniów.

      

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 22 23 24 25 26 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał