Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

Dni doradcze- Strzegom

Data aktualizacji: 05-05-2017

26 kwietnia br. wałbrzyskie doradczynie zawodowe z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej uczestniczyły w Dniach Doradczych, które odbyły się w Zespole Szkół w Strzegomiu. Celem imprezy było zapoznanie młodzieży z ofertą dalszego kształcenia oraz pomoc w wyborze drogi zawodowej. Organizator tego wydarzenia, Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy Filia Strzegom, zaprosił uczelnie wyższe, lokalne szkoły policealne oraz instytucje wspierające aktywność zawodową młodzież, tj. DWUP, MCK Strzegom, OHP. W sumie do dyspozycji młodzieży przygotowano 20 stoisk. Uczniowie mieli okazję poznać ścieżki kariery w wojsku /Wojskowa Komenda Uzupełnień Kłodzko/ oraz policji /Komisariat Policji w Strzegomiu/.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje nt. wymagań stawianych przez współczesny rynek pracy, zarówno polski, jak i zagraniczny.

Młodzież planująca prace sezonowe za granicą korzystała z możliwości konsultowania się z doradcą EURES oraz pracownikiem Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego. Odwiedzający stoisko wałbrzyskiego Centrum, pytali doradczynie o wskazówki dotyczące planowania kariery zawodowej, porównywali prezentowaną ofertę edukacyjną z zawodami deficytowymi, zapoznawali się z zasadami skutecznej rekrutacji. Dzięki usłudze poradnictwa na odległość strzegomska młodzież umawiała się na kolejne, wirtualne spotkania z doradcami zawodowymi z wałbrzyskiego Centrum.

   

 

Wałbrzyskie Targi Pracy i Edukacji dla Młodzieży

Data aktualizacji: 02-05-2017

Organizatorem targów, na których można było spotkać doradców z wałbrzyskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz  Zespół  Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu. Tegoroczne Targi, które odbyły się  27 kwietnia 2017r.  pod hasłem „Moja pierwsza praca”,  skierowano do młodzieży uczącej się, zainteresowanej podjęciem krótkoterminowej pracy, absolwentów wchodzących na rynek pracy oraz osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Swoją ofertę przedstawili  pracodawcy, uczelnie oraz różne fundacje i stowarzyszenia wspierające młode osoby w podejmowaniu  decyzji edukacyjno – zawodowych. Kadra wałbrzyskiego  Centrum udzielała informacji przydatnych w planowaniu kariery zawodowej. Młodzież chętnie zadawała pytania dotyczące dalszej edukacji, trendów na rynku pracy oraz oczekiwań pracodawców wobec młodych pracowników. Promowana była usługa poradnictwa zawodowego - spotkania na portalu społecznościowym FACEBOOK Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz poradnictwa na odległość.

  

 

Moja osobowość – moja droga kariery

Data aktualizacji: 27-04-2017

W dniach 19 – 20 kwietnia 2017 r. doradcy wałbrzyskiego Centrum Informacji i Planowania kariery Zawodowej spotkali się z pełnoletnią młodzieżą z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. W zajęciach uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz i sprzedawca. Warsztaty zdominowała dyskusja o czynnikach mających wpływ na odniesienie sukcesu na rynku pracy, a szczególnie, jak duże znaczenie w tym obszarze, oprócz wiedzy, umiejętności ma  nasza osobowość, w tym temperament. Uczniowie dowiedzieli się, że świadomość własnych cech osobowości pozwala na skuteczne budowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej i ułatwia świadomy wybór miejsca na rynku pracy.

W trakcie spotkania promowana była usługa poradnictwa zawodowego – doradcy zachęcali młodzież do  spotkania na portalu społecznościowym FACEBOOK Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  oraz zachęcali do korzystania z poradnictwa na odległość.

Targi Pracy i Edukacji dla Młodzieży

Data aktualizacji: 19-04-2017

 

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu serdecznie zapraszają do udziału w Targach Pracy i Edukacji dla Młodzieży.

 

Będzie to okazja do zapoznania się z szeroką ofertą pracodawców, instytucji rynku pracy oraz uczelni, fundacji i stowarzyszeń wspierających młodych ludzi w procesie podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Tegoroczne Targi pod hasłem „Moja pierwsza praca” odbędą się 27 kwietnia 2017 r. w godz. od 10.00 do 13.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu, Al. Wyzwolenia 5.

Dzień Kariery w PWSZ AS w Wałbrzychu

Data aktualizacji: 13-04-2017

11 kwietnia 2017r. doradcy wałbrzyskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej uczestniczyli  w „Dniu Otwartym” organizowanym przez  Państwową Wyższą Szkołę Zawodową  im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Wydarzenie to było skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jego celem była promocja uczelni, kierunków studiów, prezentacja nowych specjalności. Działania podzielone były na cztery strefy: biznesu, nauki, zdrowia i urody oraz pasji. W strefie nauki prezentowano m.in. ciekawe  warsztaty z komunikacji niewerbalnej w ujęciu interkulturowym, a dla przyszłych inżynierów wykład i warsztat  ”Obciążenia statyczne i dynamiczne narządu ruchu – skutki przeciążenia”. Strefa zdrowia i urody to II Mistrzostwa Wizażu PWSZ AS o tytuł „Najlepszego wizażysty”, „Profilaktyka i prewencja zdrowotna”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, warsztaty i pokazy zastosowania biżuterii w technikach dentystycznych, „Zabiegi kosmetyczne na dłonie i twarz”. Mogliśmy podziwiać perfekcyjnie wykonywane makijaże w stylu bollywood, chętne panie mogły skorzystać z profesjonalnego manicure. Strefa pasji to interesujące warsztaty projektowania 3D, warsztaty rysunkowe, prezentacja „Art of cosplay”. Kolejna strefa, w której znalazło się również miejsce dla naszego Centrum to sfera biznesu, gdzie był organizowany konkurs „Turniej przedsiębiorczości”, można było uczestniczyć w szkoleniu ”Jak założyć własny biznes – wsparcie w starcie i szkolenie z zakresu pisania biznesplanów”. Doradcy zawodowi z wałbrzyskiego CIiPKZ  zaproponowali warsztaty p.t. „Rynek pracy- kluczowe umiejętności i cechy zawodowe” oraz prowadzili promocję usług Centrum, w tym poradnictwa zawodowego na odległość. 

Dodatkowymi atrakcjami był konkurs ping-ponga oraz Foto Budka, która była oblegana przez amatorów zdjęć. Uczestnicy Dnia Kariery/Dnia Otwartego mieli możliwość zwiedzania uczelni, w tym pracowni i laboratoriów,  uczestniczenia w warsztatach, korzystania ze wszystkich przygotowanych atrakcji.

           

 

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 19 20 21 22 23 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał