Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

Zagraniczne staże zawodowe dla młodzieży

Data aktualizacji: 16-01-2018

Europejskie Forum Młodzieży prowadzi nabór absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (rocznik 2016/2017) kierunków: technik informatyk, technik gastronom, technik budowlany, technik handlowiec, technik hotelarz na płatne dwumiesięczne staże zawodowe w Wielkiej Brytanii, na Malcie, w Niemczech i we Włoszech. Uczestnicy staży mają zapewnione: zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe, ubezpieczenie, przejazd/przelot na miejsce stażu, staż w wybranym zawodzie w prestiżowej, zagranicznej firmie, kurs językowy oraz wsparcie opiekuna. Termin rozpoczęcia: luty/marzec 2018 r.

Projekt „Młodzież dla Europy – Europa dla Młodzieży” współfinansowany jest przez Fundusz Europejski w ramach programu POWER VET.

Więcej informacji: www.efm.org.pl   lub   www.facebook.com/efmpoland

 

 

Praca dla polskich uczniów/studentów w Niemczech w okresie wakacji LATO 2018

Data aktualizacji: 03-01-2018

Informujemy, że z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn wpłynęła oferta pracy wakacyjnej w Niemczech dla polskich uczniów/studentów – lato 2018.

O zatrudnienie mogą się ubiegać:

  • studenci uczelni wyższych (studiów stacjonarnych i niestacjonarnych), w tym studenci ostatniego roku studiów, którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów "Immatrikulationsbescheinigung" – będą mieli potwierdzenie daty zakończenia studiów na dzień 30.09.2018r.,
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, za wyjątkiem liceów ogólnokształcących, w tym uczniowie ostatniego roku nauki, którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów "Immatrikulationsbescheinigung" – będą mieli potwierdzenie daty zakończenia szkoły na dzień 31.08.2018r.,
  • deklarują  gotowość  do  podjęcia  pracy,  przez co najmniej  2 miesiące w okresie  letnich wakacji,
  •  nie mogą mieć specjalnych życzeń odnośnie lokalizacji (ubiegający się o pracę, którzy chcą pracować w określonym mieście lub regionie Niemiec  –  otrzymają   odmowę),
  • deklarują znajomość języka niemieckiego,
  • kandydaci na dzień podjęcia pracy muszą mieć ukończone 18 lat.

Pełna informacja tutaj

Nauka i praca w Niemczech

Data aktualizacji: 03-01-2018

Sieć EURES z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy udostępniła oferty z Niemiec w ramach praktycznej nauki zawodu w charakterze: pracownika banku, agenta nieruchomości, a dodatkowo studia w połączeniu z pracą na kierunku bankowość i finanse.
Wymagana jest dobra znajomość języka niemieckiego.

Wynagrodzenie w I roku nauki to 968,20 Euro brutto miesięcznie.

 Szczegóły ofert:

- nauka zawodu pracownik banku

- nauka zawodu agent nieruchomości

- studia zawodowe bankowość i finanse

Legniccy doradcy zawodowi wspólnie z PWSZ im. Witelona w Legnicy

Data aktualizacji: 28-11-2017

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017 Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy wspólnie z Biurem Karier PWSZ im. Witelona w Legnicy zorganizowało i przeprowadziło międzywydziałowe rozgrywki. W potyczkach przedsiębiorców wzięli udział studenci Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.

Ewa Gładysz i Robert Janicki - legniccy doradcy zawodowi wykorzystali w rozgrywkach symulacyjną grę ekonomiczną inspirowaną historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego pod nazwą „Chłopska Szkoła Biznesu” oraz zadanie symulujące funkcjonowanie firmy kurierskiej.

Rywalizujący studenci musieli wykazać się różnorodnymi kompetencjami, a szczególnie kompetencjami przedsiębiorczymi. Rozgrywki przebiegły bardzo żywiołowo, a walka była bardzo wyrównana. Zwycięzcy - studenci Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych wygrali zaledwie trzema punktami.
Nagrody ufundowane przez uczelnię otrzymał zwycięski wydział, a indywidualni zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sklep Castorama w Legnicy reprezentujący firmę Castorama Polska Spółka z o. o. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali zaproszenie na pączka do Pączkarni w Legnicy przy ulicy Najświętszej Maryi Panny w Legnicy.
 

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy sponsorom.
Zapraszamy do obszernej fotogalerii na stronę PWSZ im. Witelona w Legnicy

https://www.facebook.com/pg/PWSZim.WitelonawLegnicy/photos/?tab=album&album_id=1891418137553727

     

Przyszli przedsiębiorcy z CKU w Legnicy rozwijają swoje kompetencje

Data aktualizacji: 28-11-2017

Zbigniew Tracz i Robert Janicki - doradcy zawodowi legnickiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przeprowadzili grupową poradę dla dorosłych uczniów Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy, która miała na celu rozwój kompetencji przedsiębiorczych i poznanie mechanizmów zachodzących na rynku.

Doradcy wykorzystali symulacyjną grę ekonomiczną inspirowaną historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego pod nazwą „Chłopska Szkoła Biznesu”. Przyszli przedsiębiorcy wcielili się w role ówczesnych producentów i za pomocą swoich umiejętności negocjacyjnych dokonywali transakcji handlowych pracując tym samym na swój kapitał.

                 

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 23 24 25 26 27 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał