Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

Baromert zawodów

Data aktualizacji: 03-02-2016

"Barometr zawodów" to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.

Zawody deficytowe to takie, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie w ich przypadku duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka.

Zawody zrównoważone to takie, w których liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych i chętnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie (podaż i popyt zrównoważą się).

Zawody nadwyżkowe, w których znalezienie pracy może być trudniejsze ze względu na małe zapotrzebowanie oraz wielu kandydatów chętnych do podjęcia pracy i spełniających wymagania pracodawców.

Barometr pokazuje zapotrzebowanie na zawody w każdym z powiatów w Polsce. Lecz nie tylko. Barometr dostępny jest także na poziomie województw.

Zapraszamy do korzystania z wyników!

Baromert zawodów. Raport podsumuwujący badanie w województwie dolnoślaskim. 2015

http://barometrzawodow.pl/

Praktyki i staże? Przedsiębiorcy mówią „tak”

Data aktualizacji: 03-02-2016

Pracodawcy chcą zatrudniać na praktyki i staże. Dobrze oceniają współpracę z urzędami pracy i chętnie korzystają z dofinansowania – tak wynika z najnowszych badań przygotowanych na zlecenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Firmy chętnie korzystają również z dofinansowania i chwalą sobie praktykantów oraz stażystów. Mają też swoje uwagi. Wkrótce ma zostać opublikowana pełna baza pracodawców, którzy w najbliższych dwóch latach będą poszukiwali dodatkowych rąk do pracy. Czytaj dalej...

Regionalny plan z setkami milionów dla Dolnoślązaków

Data aktualizacji: 03-02-2016

Ponad 400 mln zł tylko w 2016 r. trafi na dolnośląski rynek pracy. Tak wynika z Regionalnego planu działania na rzecz zatrudnienia na 2016 r. Właśnie kończą się konsultacje projektu dokumentu, który według planu jeszcze w styczniu może przyjąć zarząd województwa dolnośląskiego. Mimo, że stopa bezrobocia w województwie jest rekordowo niska, to do zrobienia jest jeszcze sporo.

Czytaj dalej ...

 

Zaktualizowany Plan realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce, 2015

Data aktualizacji: 03-02-2016

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w październiku 2015r. przygotowało aktualicaję Planu realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce. DOKUMENT (pdf)

Elektronik o specjalności energetyka i techniczne wyposażenie budynków - oferta kształcenia dualnego w Niemczech

Data aktualizacji: 02-02-2016

Do programu edukacyjnego MobiPro EU poszukiwana jest młodzież: zainteresowana trzyletnią nauką zawodu w systemie dualnym w Niemczech, Brandenburgia Wschodnia

- w wieku pomiędzy 18 i 27 lat

- ze świadectwem ukończenia szkoły

- nie posiadająca wykształcenia zawodowego w systemie dualnym

- z zainteresowaniem technicznym

Więcej...

 

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał