Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

Praktyki i staże? Przedsiębiorcy mówią „tak”

Data aktualizacji: 03-02-2016

Pracodawcy chcą zatrudniać na praktyki i staże. Dobrze oceniają współpracę z urzędami pracy i chętnie korzystają z dofinansowania – tak wynika z najnowszych badań przygotowanych na zlecenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Firmy chętnie korzystają również z dofinansowania i chwalą sobie praktykantów oraz stażystów. Mają też swoje uwagi. Wkrótce ma zostać opublikowana pełna baza pracodawców, którzy w najbliższych dwóch latach będą poszukiwali dodatkowych rąk do pracy. Czytaj dalej...

Regionalny plan z setkami milionów dla Dolnoślązaków

Data aktualizacji: 03-02-2016

Ponad 400 mln zł tylko w 2016 r. trafi na dolnośląski rynek pracy. Tak wynika z Regionalnego planu działania na rzecz zatrudnienia na 2016 r. Właśnie kończą się konsultacje projektu dokumentu, który według planu jeszcze w styczniu może przyjąć zarząd województwa dolnośląskiego. Mimo, że stopa bezrobocia w województwie jest rekordowo niska, to do zrobienia jest jeszcze sporo.

Czytaj dalej ...

 

Zaktualizowany Plan realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce, 2015

Data aktualizacji: 03-02-2016

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w październiku 2015r. przygotowało aktualicaję Planu realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce. DOKUMENT (pdf)

Elektronik o specjalności energetyka i techniczne wyposażenie budynków - oferta kształcenia dualnego w Niemczech

Data aktualizacji: 02-02-2016

Do programu edukacyjnego MobiPro EU poszukiwana jest młodzież: zainteresowana trzyletnią nauką zawodu w systemie dualnym w Niemczech, Brandenburgia Wschodnia

- w wieku pomiędzy 18 i 27 lat

- ze świadectwem ukończenia szkoły

- nie posiadająca wykształcenia zawodowego w systemie dualnym

- z zainteresowaniem technicznym

Więcej...

 

VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne - 23.02.2016r.

Data aktualizacji: 02-02-2016

23 lutego 2016 roku w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbędzie się siódma edycja Legnickich Prezentacji Edukacyjnych. Prezentacje odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego, Starosty Powiatu Legnickiego Janiny Mazur oraz Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy profesora Ryszarda K. Pisarskiego.


W godzinach od 9:00 do 14:00 legnickie, chojnowskie szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie wyższe zaprezentują swoje oferty edukacyjne. W sumie zaprezentuje się 43 wystawców: 18 szkół, 18 uczelni oraz 7 instytucji edukacyjno-szkoleniowych i rynku pracy.


VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne to okazja, aby w jednym miejscu uzyskać informacje o zasadach rekrutacji w roku 2016 oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące szkoły i uczelnie, zdobyć informacje o możliwościach rozwijania własnych zainteresowań, zarówno naukowych, artystycznych, jak i sportowych. To także okazja, by skorzystać z usług doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy, którzy na prezentacjach zaproponują ofertę usług, a także będą do dyspozycji młodych ludzi w zakresie planowania własnej kariery zawodowej.
Do zobaczenia.

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał