Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

16 marca 2016r. XXI Targi Pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Data aktualizacji: 15-02-2016

Po raz XXI odbędą się 16 marca 2016 roku Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  pod hasłem „Spotkanie z Pracodawcą”. Targi   umożliwiają studentom bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami. Dzięki tym spotkaniom, osoby chcące odnaleźć się na rynku pracy mają szansę na zwiększenie poczucia pewności siebie w procesach rekrutacyjnych, podczas rozmów kwalifikacyjnych, a następnie przy wywiązywaniu się z obowiązków w nowej pracy. Dodatkowo udział w Targach jest bardzo dobrą okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami na rynku pracy. Wystawcy przedstawiają nie tylko oferty pracy, praktyk i staży, ale również dzielą się istotnymi informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji.

Doradcy zawodowi z wrocławskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  będą obsługiwać stoisko targowe, udzielać informacji dotyczących rynku pracy, badań testowych przeprowadzanych przez Centrum, a także o możliwości pozyskania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Więcej o targach...

 

8-9 marca 2016r. XXV Akademickie Targi Pracy na Politechnice Wrocławskiej

Data aktualizacji: 12-02-2016

W dniach 8-9.03.2016r. Fundacja MANUS organizuje po raz XXV-ty Akademickie Targi Pracy na Politechnice Wrocławskiej. Celem targów jest pomoc studentom i absolwentom Politechniki Wrocławskiej w zapoznaniu się z rynkiem pracy i znalezieniem zatrudnienia. Studenci spotykają się z przedstawicielami firm wymieniając istotne informacje dotyczące praktyk zawodowych i ewentualnego zatrudnienia.  Więcej o targach...

Praktyki w Austrii dla najlepszych 2015/2016

Data aktualizacji: 09-02-2016

Obecnie trwa V edycja projektu pod nazwą „Praktyki w Austrii dla najlepszych”.

Doradcy Europejskich Służb Zatrudnienia EURES z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz z Arbeitsmarktservice Salzburg i Arbeitsmarktservice Vorarlberg realizują po raz kolejny projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zakłada on umożliwienie pełnoletnim uczniom, kształcącym się w zawodach hotelarsko-gastronomicznych, odbycie płatnych praktyk zawodowych u austriackich pracodawców. Sześciotygodniowe praktyki za granicą pozwalają na zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności, a także podniesienie kompetencji językowych oraz poznanie kultury pracy innego kraju.

W edycji 2015/2016 do projektu przystąpiło 9 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska, a do wyjazdu zakwalifikowało się ostatecznie 34 uczniów. Uczniowie odbywają praktyki w zawodach kucharz/kucharka, kelner/kelnerka, pokojowy/pokojówka. Na praktyki uczniowie zostali zaproszeni przez właścicieli hoteli 3-, 4- i 5- gwiazdkowych, pensjonatów i domów gościnnych mieszczących się w rejonie Salzburga w miejscowościach: Obertauern, Wagrain, Bad Hofgastein, Bad Gastein oraz w Vorarlbergu w miejscowościach Brand, Lech, Warth i Bürserberg. Są to jedne z najbardziej rozwiniętych turystycznie miejscowości w Austrii. Uczniowie pracują 40 godzin tygodniowo, a po uprzednim uzgodnieniu, mogą również wykonywać swoje obowiązki w godzinach nadliczbowych.

W regionie Salzburg praktyki rozpoczęły się 25.01.2016 r. natomiast w regionie Vorarlberg tydzień później – 1.02.2016r. Powrót obu grup nastąpi po 6 tygodniach, w marcu br.

Między austriackim pracodawcą, praktykantem i szkołą zostały podpisane indywidualne umowy, w których pracodawca zapewnia ustalone wynagrodzenie (830 Euro brutto/miesiąc), bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, pełne ubezpieczenie oraz świadectwo po ukończeniu praktyk.

Praktykanci uzyskują praktyczne umiejętności: m.in. uczą się serwowania regionalnych austriackich potraw, profesjonalnej obsługi gości, organizowania większych uroczystości, ale również przełamują bariery językowe i kulturowe oraz nawiązują międzynarodowe kontakty z pracownikami hoteli, w których pracują.

Ponadto wzrasta ich odwaga i wiara we własne możliwości. Nabierają doświadczenia i poczucia, że sumienność i uczciwość są zawsze nagradzane. Dowiadują się jak pracować w zespołach wielokulturowych, nawiązują cenne kontakty i przyjaźnie. Oprócz solidnej i ciężkiej pracy uczniowie znajdują chwile wolnego czasu, i mogą korzystać ze wszystkich atrakcji, dla których przyjeżdżają turyści do Austrii z całego świata. Praktykanci swój wolny czas spędzają aktywnie na nartach, wycieczkach lub innych formach relaksu i rozrywki. Część z uczniów otrzyma z pewnością propozycję pracy w Austrii latem lub w przyszłym sezonie zimowym.

W maju rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji projektu! Zapraszamy

 

3 marca 2016r. - IV edycja „Dnia Doradczego” w Świdnicy.

Data aktualizacji: 09-02-2016

Działanie zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy, podczas którego doradcy zawodowi wałbrzyskiego Centrum  Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przestawią uczestnikom w formie prezentacji  informację dotyczącą  katalogu usług, z których może korzystać młodzież stojąca przed wyborem kierunku kształcenia, zawodu lub poszukiwaniem pracy. Młodzież na stoisku będzie mogla skorzystać z indywidualnego poradnictwa zawodowego .Uczestnikami eventu będą również Uczelnie dolnośląskie z bogatą ofertą edukacyjną. Szczegóły zostaną zamieszczone na stronie organizatora  www.praca.swidnica.pl.

1 marca 2016r. Dni Kariery we Wrocławiu

Data aktualizacji: 09-02-2016

Dni  Kariery – to jedne z największych targów pracy, praktyk i staży organizowane przez studentów z organizacji AIESEC. Targi odbędą się  w Hali Stulecia we Wrocławiu przy ul. Wystawowej. Na stoisku POINT cv doradcy zawodowi Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej będą konsultować dokumenty aplikacyjne, udzielać wskazówek, informować o trendach w tym zakresie. Więcej o targach...

 

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał