Ustawienia dla niedowidzacych

 K 

Treść

Testy zainteresowań zawodowych dla studentów PWSZ w Wałbrzychu

Data aktualizacji: 10-03-2016

17 marca 2016r.   zapraszamy młodzież  PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu do zbadania preferencji i zainteresowań zawodowych za pomocą testu Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych KZZ.  Na podstawie uzyskanych wyników doradczynie zawodowe z wałbrzyskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przekażą ważne informacje i wskazówki dotyczące planowania kariery zawodowej.

Miejsce spotkania:
ul. Zamkowa 4, Wałbrzych, Budynek B,  I piętro

Godziny:
11:30 – 13:00

Do zobaczenia!

Targi pracy i targi edukacyjne dla młodzieży subregionu legnickiego: MARZEC i KWIECIEŃ

Data aktualizacji: 09-03-2016

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy organizuje targi Pracy pn. „Praca twoją przyszłością”:

  • 10 marca od 10:00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie
  • 15 marca od 10:00 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze
  • 22 marca od 10:00 w Zespole Szkół w Lubinie
  • 15 kwietnia od 10:00 w Zespole szkół Samochodowych w Legnicy

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze organizuje XIV Targi Edukacyjne:

  • 1 kwietnia od 9.00 w Auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Jaworze

Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi organizuje Targi Pracy:

  • 8 kwietnia od 10:00 w Domu Spotkań i Integracji w Złotoryi, przy Szkole Podstawowej nr 1

Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie organizuje X Lubińskie Targi Pracy:

  • 8 kwietnia od 12:00 w Galerii Cuprum Arena w Lublinie

 Celem targów będzie pomoc młodzieży ostatnich klas w zdobyciu informacji i wskazówek przed wyborem ścieżki zawodowej oraz przygotowanie do przemyślanego i skutecznego wejścia na rynek pracy, a dla osób młodych poszukujących pracy będzie źródłem informacji o możliwościach aktywizacyjnych oraz tendencjach na lokalnym rynku pracy.  

Uczestnicy targów będą mogli skorzystać z porad i informacji zawodowych udzielanych przez doradców zawodowych Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy. Więcej...

Dzień Doradczy w Świdnicy - IV edycja

Data aktualizacji: 09-03-2016

3 marca 2016r. na zaproszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy oraz Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy doradczynie zawodowe z włabrzyskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej uczestniczyły w IV edycji Dnia Doradczego.

Wydarzenie skierowane było do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych stojącej przed wyborem zawodu czy planowania dalszej ścieżki zawodowej lub edukacyjnej. Swoją ofertę zaprezentowały uczelnie wyższe m.in.: Politechnika Wrocławska, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Handlowa, PWSZ w Legnicy, Wyższa Szkoła Zarządzania
i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Na stoisku Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych można było uzyskać informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom w służbach mundurowych wojska i policji. Z informacji tych z ciekawością korzystali uczniowie szkół nie tylko świdnickich, ale także żarowskich i świebodzickich.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy z doradcami zawodowymi dotyczące planowania kariery zawodowej, określania kompetencji, zainteresowań i uzdolnień zawodowych, dokonywania bilansu umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Młodzież, która nie planuje podjęcia dalszej edukacji, zainteresowana była metodami poszukiwania pracy, przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej oraz ofertą wspierającą ich na początku drogi zawodowej przez urzędy pracy. Nasza oferta zawierała również pakiet materiałów informacyjnych, w tym szczególnie o poradnictwie na odległość, zakładce „Gwarancje dla młodzieży” i „Barometrze zawodów – 2016” przydatnym osobom wkraczającym na rynek pracy.

„Dzień Doradczy” był okazją do zapoznania się z ofertą uczelni wyższych oraz uzyskaniu cennych informacji mogących  pomóc w wyborze drogi zawodowej.

Uczestniczyły i przygotowały materiał:  Agata Kaziuk i Antonina Matiaszkiewicz, które serdecznie pozdrawiają organizatorów oraz uczestników wydarzenia.

 

Doradzaliśmy studentom w CV POINT podczas Dni Kariery

Data aktualizacji: 09-03-2016

W dniu 1 marca 2016r. wrocławskie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP wzięło udział w targach pracy odbywających się w ramach Dni Kariery organizowanych przez AIESEC Polska. Targi Pracy miały miejsce w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Wydarzenie było doskonałą okazją dla studentów i absolwentów wyższych uczelni do złożenia aplikacji na oferty pracodawców. Aby profesjonalnie przygotować swoje dokumenty aplikacyjne, studenci mogli skorzystać z porad doradców zawodowych w specjalnie wyznaczonej do tego celu strefie CV POINT. Nasze stoisko targowe cieszyło się dużym zainteresowaniem, studenci chętnie konsultowali swoje dokumenty, mieli także możliwość ich wydruku

INFORMACJA O SYTUACJI NA RYNKU PRACY W WOJEWÓDZTWIE DOLNOŚLĄSKIM W STYCZNIU 2016 ROKU

Data aktualizacji: 04-03-2016

Od stycznia 2015 roku w ramach badań statystyki publicznej monitorowana jest liczba osób bezrobotnych do 30 roku życia. Na koniec stycznia 2016 r. w powiatowych urzędach pracy województwa dolnośląskiego zarejestrowane były 25649 w wieku do 30 lat, w tym 14715 kobiet. Było to o 1907 osób więcej niż na koniec grudnia 2015 r., jednak o 7644 osoby z tej grupy wiekowej mniej niż na koniec stycznia 2015 r. Więcej...

Podstrony z wcześniejszymi aktualnościami

<< < 1 2 3 4 5 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 > >>

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B
58-306 Wałbrzych
tel. 74 88 66 500
Projekt i wykonanie
Marek Domrzał